Bitcoin Mining Difficulty Hits ATH Zaledwie dwa miesiące po zmniejszeniu o połowę

Bitcoin-Mining-Difficulty-Hits-ATH-Just-Two-Months-after-the-Halving
W dniu 13 lipca 2020 r. trudności w górnictwie BTC, które są miarą tego, jak trudno jest górnikom konkurować o nagrody w ramach łańcuchów blokowych, osiągnęły wartość ATH wynoszącą 17,35 bln, co oznacza wzrost o 9,89% w stosunku do poprzedniego rekordu wynoszącego 15,78 bln odnotowanego w dniu 1 lipca 2020 roku.

Nowy wysoki poziom trudności w górnictwie sugeruje, że w ostatnich tygodniach do sieci podłączyło się więcej górników, co spowodowało wzrost średniego 14-dniowego hashratu, a następnie wzrost trudności w górnictwie.

Mimo że od początku lipca cena Bitcoin Era skonsolidowała się w wąskim przedziale od 9 100 do 9 500 dolarów, wydaje się, że zwiększona moc obliczeniowa jest wykorzystywana do wydobywania kryptońskiego krypto numer jeden.

Rekordowy hashrat jest również świadkiem ostatnich sygnałów, które są nowsze, ponieważ bardziej wydajny sprzęt górniczy jest nadal podłączany do sieci BTC po zmniejszeniu o połowę.

Czy chińscy górnicy są odpowiedzialni za problemy górnicze ATH?
Podczas ostatniego wydarzenia, które miało miejsce w maju, górnicy doświadczyli prawie 50-procentowego spadku przychodów w ciągu jednej nocy. Spowodowało to, że górnicy, którzy osiągnęli zbyt wysoki lub niższy poziom wydajności, wstrzymali działalność ze względu na wysokie koszty.

Kiedy mniej górników wydobywa BTC, sieć Bitcoin automatycznie obniża trudności eksploatacyjne. Ponieważ górnicy korzystają z mocy obliczeniowej, duże centra górnicze mogą zazwyczaj wydobywać więcej BTC po tym, jak trudność dostosuje się w dół.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy sieć BTC doświadczyła dwóch korekt trudności eksploatacyjnych, co pozwoliło dużym górnikom na uzyskanie wyższych zysków w krótkim okresie.

Niższe trudności eksploatacyjne przyniosły korzyści przede wszystkim górnikom z Syczuanu w Chinach, gdzie energia elektryczna w tym regionie kosztuje około 0,03 USD za kilowatogodzinę ze względu na porę deszczową i obfitość elektrowni wodnych.

Górnicy z siedzibą w Chinach ujawnili, że próg rentowności dla BTC wynosi obecnie od 5 do 6 tys. dolarów przy takich subsydiowanych cenach energii elektrycznej.

 

Ten niski koszt, w połączeniu z szybką reakcją na kryzys Covid-19 w Chinach, spowodował gwałtowny wzrost liczby górników, którzy zostali wysłani i podłączeni do sieci przez chińskich górników, twierdzi Dmitrij Uszakow, dyrektor handlowy BitRiver.

Ze względu na tę wybuchową działalność, górnicy, którzy przyczynili się do powstania sieci hashing power, stoją obecnie w obliczu najwyższego w historii Bitcoinu trudnego dwutygodniowego okresu górniczego. Sieć ma na celu ograniczenie dostaw nowych monet.

Katalizatory wartości Bitcoin’a

Biorąc pod uwagę obecne trudności górnicze ATH, 0,03$/kWh w Chinach oraz nowszy, bardziej wydajny sprzęt górniczy jest podłączony do sieci BTC, koszt wydobycia 1 BTC jest niski, co oznacza, że nadal przynosi zyski większości górników.

Biorąc pod uwagę, że koszt wydobycia Bitcoinu w obu dużych ośrodkach górniczych może wynosić nawet 5 000 USD, górnicy mają większą motywację do sprzedaży w celu pokrycia kosztów operacyjnych niż do utrzymania BTC, które wydobywają.

Co więcej, dzisiejsze historycznie trudne czasy będą miały dla górników efekt domina w postaci zwiększonych kosztów, co teoretycznie może spowodować sprzedaż w celu ochrony rentowności.

Wynikająca z tego presja na sprzedaż oraz brak trwałego oporu ze strony BTC w wysokości blisko 10 tys. dolarów i mniejsza liczba sprzedających na rynku, stwarzają duże prawdopodobieństwo kolejnej krótkoterminowej korekty cen BTC w dół.